1000 przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie polskiego ruchu olimpijskiego?

Setną rocznicę udziału polskich sportowców w igrzyskach olimpijskich rząd chce uczcić budową 1000 przyszkolnych hal sportowych. W halach odbywać się mają zajęcia z wychowania fizycznego oraz treningi sportowe.

Tak zakłada wstępny projekt programu wieloletniego „Program Olimpia – Program budowy 1000 przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

W ramach programu rząd zamierza dofinansować w latach 2023-2024 budowę hal sportowych o lekkiej konstrukcji.

„Celem realizacji Programu jest stworzenie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego. Realizacja Programu powinna przyczynić się do poprawy jakości zajęć sportowych w szczególności w sezonie jesienno-zimowym” – czytamy w opisie programu.

Lekka konstrukcja hal ma sprawić, że ich budowa będzie tańsza od hal konwencjonalnych. Obiekty mają powstać na obszarach wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miejskich.

Nie wiadomo jeszcze, ile ma kosztować budowa takiej hali i jak duże pieniądze budżet państwa do każdej z nich dopłaci. Nad projektem pracuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

(PS, GN)

Na co w pierwszej kolejności należałoby przeznaczyć 40 mln zł z budżetu MEiN, które trafią do prorządowych fundacji (tzw. Willa plus)?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...