15 maja ruszają wirtualne targi edukacyjne dla maturzystów

Od 15 maja aż do 15 października tegoroczni maturzyści będą mogli wziąć udział w wirtualnych targach edukacyjnych. Swoją ofertę pokaże kilkaset publicznych i niepublicznych uczelni wyższych z całej Polski.

„W związku z panującą pandemią oraz brakiem możliwości stacjonarnych targów łączymy maturzystów z Uczelniami w jednym miejscu w Internecie. Pozwalamy tegorocznym maturzystom zapoznać́ się̨ z ofertą uczelni oraz bezpośrednio skontaktować́ się̨ z przedstawicielami wybranych Uczelni w formie czatu, wideokonferencji lub uczestnictwa w wybranych wydarzeniach na żywo” – czytamy – czytamy w komunikacie organizatorów targów.

Każda z uczelni biorących udział w przedsięwzięciu będzie na swoim profilu prezentować ofertę edukacyjną lub prowadzić relację na żywo, zapraszając przyszłych studentów do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Maturzyści będą̨ mieli możliwość́ porozmawiania na forum o ofercie danej uczelni lub umówienia się̨ na rozmowę̨ z działem rekrutacji.

Rejestracja na targi jest bezpłatna i odbywa się na stronie wirtualnetargiedukacyjne.pl. Inicjatywę wsparło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji tutaj.

(JK, GN)

Kształcenie zdalne wydłużone do 24 maja. Kiedy odbędą się egzaminy?

CKE opublikowała harmonogram egzaminów