18-20 września odbędzie się kolejny finał akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Już wkrótce – 18-20 września – Wielki Finał tegorocznej 27 akcji „Sprzątanie świata”. Tą największą polską akcję ekologiczną koordynuje Fundacja Nasza Ziemia. Co roku chętnie dołączają do niej także nauczyciele i uczniowie. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna akcja będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19. „Cel jednak pozostaje ten sam – zadbać o nasz dom -naszą Ziemię. Jak co roku, w trzeci weekend września, ruszymy posprzątać Polskę” – wzywają.

Podaj dalej! Powiedz o Akcji Sprzątanie świata-Polska!–Serce rośnie gdy patrzymy, jak dołączacie do tegorocznej…

Opublikowany przez Fundacja Nasza Ziemia Czwartek, 3 września 2020

 

„Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling” – informują ekolodzy.

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Szczegóły akcji można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

„Zbudowaliśmy choinkę z butelek i ulepiliśmy bałwana z balotów kiszonki”. Tak nauczyciel uczy o zmianach klimatu