Ankieta Głosu. 500 zł na naukę zdalną. Nauczyciele nie pozostawiają suchej nitki na programie MEN!

500 zł refundacji to stanowczo za mało w stosunku do kosztów jakie ponieśliśmy od marca br. – tak mówi 75 proc. nauczycieli głosujących w naszej ankiecie internetowej. Wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników! Na stronie www.glos.pl oddano ponad 10 tys. głosów!

Nauczycielu, jak oceniasz rządowy projekt dotyczący refundowania nauczycielom części kosztów prowadzenia zdalnych lekcji od 1 września do 7 grudnia br. (tzw. 500+ dla nauczyciela)? Takie pytanie zadaliśmy w naszej ankiecie na www.glos.pl. 75 proc. spośród 10 tys. głosujących ocenia projekt krytycznie.

Nauczycielu, jak oceniasz rządowy projekt dotyczący refundowania nauczycielom części kosztów prowadzenia zdalnych lekcji od 1 września do 7 grudnia br. (tzw. 500+ dla nauczyciela)?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W ankiecie na www.glos.pl od 16 do 20 listopada br. oddano 10.122 głosów (ta ankieta miała najwięcej uczestników spośród wszystkich dotychczasowych ankiet Głosu).

Takie wyniki głosowania nie powinny jednak dziwić, ponieważ MEN-owski program budzi w środowisku nauczycielskim wiele kontrowersji. Delikatnie mówiąc… Sama kwota dofinansowania w wysokości 500 zł jest bardzo niska, biorąc pod uwagę choćby koszt zakupu laptopa do prowadzenia lekcji online.

Oprócz tego wątpliwości budzą: wykluczenie z programu m.in. nauczycieli przedszkoli oraz różne ograniczenia powodujące, że nie skorzystają z niego ci, którzy ponieśli koszty zakupu sprzętu przed 1 września br.

Rządowy program już działa, a rozporządzenie ministra edukacji i nauki w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Rządzący nie zdecydowali się na korektę programu pomimo krytycznych opinii zgłaszanych przez partnerów społecznych. ZNP domagał się objęcia programem wszystkich nauczycieli prowadzących zajęcia zdalne, bez wykluczania nauczycieli przedszkoli. Związek oczekiwał przyznania kwoty dofinansowania na poziomie co najmniej minimalnego wynagrodzenia (2800 zł).

Redakcja

Więcej na ten temat:

Refundacja 500 zł. Komu się należy? Kto nie dostanie dodatkowych pieniędzy?

ZNP: 500 zł refundacji kosztów zdalnego kształcenia to za mało