300 zł wyprawki na ucznia. Można już składać wnioski, w tym roku wyłącznie online

Od 1 lipca ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. To świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. „W tym roku wnioski złożymy wyłącznie online” – przypomina minister rodziny Marlena Maląg.

Aby złożyć wniosek można skorzystać z bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Obsługą całego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

„Dobry start” to 300 zł rocznie na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. W 2020 r. wsparciem z programu objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

(JK, GN)

Rząd zmienił płatnika świadczenia “Dobry start”