„Moja druga książka >>Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze<< trafiła właśnie do przedsprzedaży. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom – szczególnie jej bohaterom i bohaterkom – które przyłożyły do tego rękę Premiera 18 maja” – pochwaliła się w mediach społecznościowych Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna związana z portalem tvn.24.pl. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa W.A.B.
„To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej. Bohaterowie książki Sucheckiej opowiadają, dlaczego nie mówić innym, że >>wszystko będzie dobrze<< czy przekonywać, że >>inni mają jeszcze gorzej<<. Tłumaczą, co dobrego mogą dać nam nuda i cyberhigiena, jak budować dobrą atmosferę w szkole i pozytywną samoocenę. Opowiadają, czym zajmuje się pedagog, psycholog i psychiatra” – czytamy w informacji wydawcy.
Drodzy, Drogie, to dziś!
Moja druga książka "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" trafiła właśnie do przedsprzedaży. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom – szczególnie jej bohaterom i bohaterkom – które przyłożyły do tego rękę.
Premiera 18 majahttps://t.co/qAJKMV36Ai pic.twitter.com/Pg27SisYyC— Justyna Suchecka (@jsuchecka) March 24, 2022
„Przede wszystkim to książka, która wzmacnia i daje nadzieje. Która pokazuje, że wiedza z zakresu zdrowia psychicznego jest podstawą dbania o siebie. Również wtedy, gdy nic złego nas nie spotyka i jesteśmy zdrowi. Rozmówczynie i rozmówcy Justyny Sucheckiej najczęściej mówią o prawie do dobrego życia dla wszystkich. Oni już wiedzą, że dla każdego człowieka oznacza to coś innego. I że każdy z nas może być ich sojusznikiem lub sojuszniczką. Trzeba tylko uzbroić się w wiedzę i… empatię. I temu służy ta książka” – informuje wydawnictwo.
Justyna Suchecka w 2020 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne za cykl artykułów o ubocznych skutkach zdalnego nauczania: “Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać?”. Jest też autorką książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.
(GN)
Fot: Justyn Suchecka/Twitter
Justyna Suchecka: Bądźcie, drodzy nauczyciele, dumni ze swoich uczniów, chwalcie się nimi!
Babka od Histy napisała książkę. Rozprawia się w niej z historycznymi mitami. Premiera 27 kwietnia