Dezinformacja w internecie wpływa na życie dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Oddziałuje na podejmowane decyzje, zachowania, emocje, często wręcz je wywołuje. Może sprawić, że ludzie zmienią swój światopogląd, będą bardziej radykalni, a to z kolei zmieni ich relacje międzyludzkie. Dezinformacja oddala od prawdy i jest też narzędziem konfliktów. Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar, na którym pomożemy Wam zrozumieć cele, mechanizmy i techniki dezinformacyjne. Omówimy konkretne przykłady dezinformacji (także antyuchodźczej i antyukraińskiej) i opowiemy jak sobie z nimi radzić.
Na webinarze zaprezentujemy przygotowany przez Fundację Orange i napisany przez Annę Mierzyńską poradnik pt.: „Dezinformacja – jak się przed nią ochronić”.
➡️Jak chronić się przed #dezinformacja?
➡️Jak wspierać młodzież, aby nie wpadała w pułapki #fakenews.ów?
‼️Razem z @GNauczycielski zapraszamy na #webinar z @Anna_Mierzynska o celach, mechanizmach i technikach dezinformacji‼️👉 https://t.co/G23ScZwwJc #StandWithUkraine pic.twitter.com/lFFmIdqZ47
— fundacjaorange (@fundacjaorange) April 4, 2022
Webinar poprowdzą:
>> Anna Mierzyńska, analityczka mediów społecznościowych, badaczka dezinformacji oraz mechanizmów manipulacji w sieci, autorka analiz publikowanych w oko.press i Gazecie Wyborczej.
>> Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.
Partnerem wydarzenia jest Głos Nauczycielski.
Dla kogo jest to wydarzenie?
Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zwiększać swoją świadomość na temat dezinformacji. Zależy nam, żeby dzieci, młodzież, a także ich opiekunowie, rodzice i nauczyciele, potrafili odpowiedzialnie korzystać z technologii. Aby móc cieszyć się jej dobrymi stronami, warto znać jej ciemniejsze zakamarki.
Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku tutaj
(GN)
Nasz patronat: 26 stycznia webinar dla osób pracujących z młodzieżą o projekcie Precobias
Piąta edycja Listy 100 rozstrzygnięta. Oto nauczyciele zaangażowani w rozwój świadomości cyfrowej