Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury. Zgłoszenia do 15 kwietnia

Zbliża się 82. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Muzeum POLIN szuka wolontariuszy do udziału w akcji „Żonkile”. 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie, wolontariusze będą wręczać warszawiakom papierowe kwiaty i informować o wydarzeniach sprzed lat.

Akcja Żonkile to coroczna inicjatywa edukacyjno-społeczna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, której celem jest upamiętnienie powstania w getcie warszawskim. Żółte żonkile są symbolem pamięci o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku.

Akcja Żonkile jest skierowana do szkół, bibliotek oraz instytucji kultury, które mogą zgłaszać się do udziału w niej do 15 kwietnia br. Organizatorzy zapewnią uczestnikom bezpłatne materiały pomagające w przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych.

Głównym hasłem tegorocznej akcji Żonkile jest ODWAGA. To wokół niej będą się koncentrowały wspomniane materiały edukacyjne, które umożliwią uczestnikom zajęć lepsze zrozumienie historii powstania w getcie i przybliżą znaczenie odwagi we współczesnym świecie.

Jakie materiały są dostępne? W ramach akcji organizatorzy udostępniają: opowiadania dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, wystawę plakatową dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, scenariusze lekcji dostosowane do różnych grup wiekowych, a także materiały dla osób z niepełnosprawnościami, aby umożliwić im pełny dostęp do treści.

Szkoły, biblioteki i instytucje kultury mogą zgłaszać się do udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Muzeum POLIN tutaj

(GN)

„Łączy nas pamięć”. 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

„Żydowska Organizacja Bojowa rozpoczęła nierówną walkę”. Aleksander Kamiński tak pisał o Powstaniu w Getcie…