Anglia: Wszystkie szkoły mają wrócić do nauki stacjonarnej od 8 marca

Wszystkie szkoły wrócą do nauki stacjonarnej od 8 marca – poinformował w poniedziałek w BBC Nadhim Zahawi, brytyjski wiceminister zdrowia ds. szczepień przeciw Covid-19. To część zapowiedzianego przez premiera Borisa Johnsona planu wychodzenia z lockdownu.

Według brytyjskiego ministra ds. szczepień szkoły są gotowe do otwarcia 8 marca, ponieważ wszystkie osoby po pięćdziesiątce otrzymają szczepionkę do połowy kwietnia. Po tygodniach lockdownu w Anglii Boris Johnson przedstawi w poniedziałek Izbie Gmin plan ostrożnego znoszenia restrykcji koronawirusowych.

Obecnie szkoły podstawowe i średnie są zamknięte dla uczniów, z wyjątkiem dzieci pracowników sektorów kluczowych dla funkcjonowania państwa oraz dzieci szczególnie zagrożonych wykluczeniem. Żłobki i szkoły specjalne są otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym.

W Szkocji w poniedziałek do szkół powrócili uczniowie z klas 1-3 w szkołach podstawowych, a także nieliczni uczniowie szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminów i potrzebują praktycznych ćwiczeń. Zarówno w Szkocji jak i w Walii decyzje dotyczące starszych uczniów mają zapaść 15 marca.

W Walii w poniedziałek do placówek  oświatowych wróciły dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 1-2 szkół podstawowych. Władze Irlandii Północnej zapowiedziały, że nauka zdalna potrwa co najmniej do 5 marca.

(JK, GN)

Anglia dyskutuje o otwarciu szkół. Niektóre badania niepokoją

Szkocja otwiera szkoły dla najmłodszych uczniów

Aktualna sytuacja pandemiczna w Europie. Wiele krajów zaostrza restrykcje, co ze szkołami?