Ankieta Głosu. Co się wydarzy w 2024 roku? Jaki będzie dla edukacji? Czy jest szansa na odbudowę prestiżu? ZNAMY WYNIKI!

2024 rok może być ważnym rokiem dla edukacji i dla nauczycieli. Czekamy na realizację zapowiedzi nowej ekipy dotyczących m.in. podwyżek dla nauczycieli, rozpoczęcia prac nad zmianami w podstawie programowej. W Sejmie mają ruszyć prace nad „odmrożonym” obywatelskim projektem ws. płac nauczycieli (autorstwa ZNP). Jeśli wszystkie te oczekiwania się spełnia, to może się okazać, że 2024 r. będzie pierwszym od dawna dobrym rokiem dla edukacji, a może nawet kluczowym dla rozpoczęcia odbudowy prestiżu zawodu nauczyciela. Jest na to szansa? Jakie są nasze oczekiwania i przewidywania? O to zapytaliśmy nauczycieli odwiedzających stronę Głosu.

Znamy już wyniki głosowania w naszej ankiecie. Z odpowiedzi wynika, że najwięcej uczestników i uczestniczek głosowania deklaruje ostrożny optymizm. Uwzględniając także głosy osób przekonanych, że sprawy w oświacie pójdą w dobrym kierunku, można powiedzieć, że w odpowiedziach dominuje nadzieja i widoczna jest pewna poprawa nastrojów. Jednocześnie znaczna grupa głosujących (prawie co trzecia osoba) na pytanie, czy jest szansa na przełomowe zmiany, odpowiedziała: „Raczej nie, ale chciałbym / chciałabym się mylić”.

Oto wyniki głosowania:

Nauczycielu, czy - Twoim zdaniem - jest szansa na to, że 2024 r. będzie kluczowy dla odbudowy prestiżu zawodu nauczyciela?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W głosowaniu na stronie glos.pl od 19 grudnia 2023 r. do 6 stycznia 2024 r. oddano 753 głosy.

Fot. Rajmund Nafalski

Nasze poprzednie ankiety:

Ankieta Głosu. MEN zamiast MEiN? TAK! Po Czarnku dwa resorty? Tak właśnie będzie. Znamy wyniki głosowania!

Ankieta Głosu. Porządki po Czarnku i PiS. Jakie są najpilniejsze zadania w sferze edukacji? Wyniki głosowania!