Nauczycielu, czy opowiadasz się za podziałem obecnego Ministerstwa Edukacji i Nauki na dwa odrębne resorty: edukacji narodowej oraz szkolnictwa wyższego i nauki? To nasze pytanie z najnowszej ankiety Głosu Nauczycielskiego. Znamy wyniki głosowania. 75 proc. odpowiedzi brzmi: TAK. 15 proc. uczestników głosowania uważa, że podział resortu jest niewskazany. Wiadomo już, ze MEiN przechodzi do historii. 13 grudnia br. nominację na ministrę edukacji otrzymała Barbara Nowacka, a na ministra nauki – Dariusz Wieczorek. To oznacza, że powstaną odrębne resorty do spraw oświaty i do spraw nauki oraz szkolnictwa wyższego.
To już przesądzone, że w nowej kadencji nie zostanie zachowany superresort – Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przypomnijmy, że MEiN jako jeden resort powstał po przejęciu fotela ministra przez Przemysława Czarnka. Teraz to już historia…
O opinię czy zachować MEiN czy też podzielić na dwa resorty zapytaliśmy nauczycieli, kiedy jeszcze minister Czarnek pakował walizki, zaczynał się eksperyment z „rządem dwutygodniowym” a szykująca się do przejęcia władzy ekipa czekała na tzw. drugi krok konstytucyjny. To wszystko już nastąpiło!
Oto wyniki głosowania w naszej ankiecie! Dziękujemy za głosy!
W ankiecie oddano 1432 głosy (od 22 listopada do 13 grudnia br.)
Na zdjęciu: Nauczyciele z ZNP przed gmachem MEiN, manifestacja 1 września 2023 r. Fot. Rajmund Nafalski
KRASP apeluje o utworzenie odrębnego ministerstwa nauki. To kolejny taki głos płynący ze środowiska
Sejmowa awantura m.in. z udziałem Czarnka. „Antypedagogika i chamstwo polityczne”