Będzie dyscyplinarka dla dyrektora liceum za wpis na Twitterze? On sam nie traci rezonu. Wywiesił w szkole preambułę Konstytucji

Dyrektor XXX LO im. Jana Śniadeckiego w Warszawie, Marcin Konrad Jaroszewski dostał z Kuratorium Oświaty pismo o tym, że rzecznik dyscyplinarny wszczął w jego sprawie postępowanie wyjaśniające – podało radio TOK FM.

Z pisma, które trafiło do dyrektora wynika, że rzecznik dyscyplinarny podejrzewa go o „rozpowszechnianie na Twitterze obraźliwych sformułowań i określeń o Panu Macieju Nawackim, prezesie Sądu Rejonowego w Olsztynie, pełniącym funkcję publiczną”.

Rzecznik zdecydował się wszcząć postępowanie wyjaśniające, by zbadać, czy Marcin Konrad Jaroszewski uchybił godności zawodu nauczyciela. Świadkowie w tej sprawie mają być przesłuchiwani w kuratorium od 23 czerwca do 16 lipca.

Dyrektor sam doniósł wcześniej na siebie po tym jak zawiesił w swojej szkole preambułę Konstytucji RP.  W ten sposób zakpił z działań małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak zmierzających do odwołania dyrektorki szkoły w Dobczycach za zabranie dzieci na spotkanie dotyczące konstytucji.

(JK, GN)

Źródło: tokfm.pl

MEN straszy konsekwencjami, dyrektorzy szkół odpowiadają: „Nie będziemy donosić na nauczycieli i uczniów”

Mocne oświadczenia OSKKO i STO przeciwko zmianom w nadzorze pedagogicznym forsowanym przez Czarnka