Bon na laptop dla nauczyciela – ustawa już ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Niestety, wsparcie nie dla wszystkich…

Po podpisaniu 13 lipca br. przez prezydenta RP ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, nowe przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw. Przepisy (poza jednym wyjątkiem) wchodzą w życie po 14 dniach od ogłoszenia. To jednak nie oznacza, że już za chwilę nauczyciele otrzymają bony. Opisana w ustawie procedura jest wieloetapowa, a harmonogram i szczegóły realizacji wsparcia zostaną dopiero ustalone – w rozporządzeniach, których jeszcze nie ma. Jednocześnie głęboki niesmak pozostawiła decyzja Sejmu o wyrzuceniu z programu nauczycieli przedszkola.

Ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli została opublikowana w Dzienniku Ustaw 18 lipca br. Jest dostępna tutaj (poz. 1369):

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2023/1369

Nowe przepisy dotyczą wyposażenia uczniów klas IV szkół podstawowych w laptopy (począwszy od nowego roku szkolnego) oraz przyznania nauczycielom (niestety z pominięciem nauczycieli przedszkoli) bonów o wartości 2,5 tys. zł na zakup laptopa. O tym jak ma wyglądać procedura przekazywania bonów oraz co musi się  jeszcze wydarzyć, aby cała operacja ruszyła, piszemy w Głosie Nauczycielskim nr 29-30 z 19-26 lipca br.

Nr 29-30 z 19-26 lipca 2023

(DK, GN)

Prezydent podpisał ustawę o laptopach dla uczniów i bonach na laptopy dla części nauczycieli

Nauczyciele przedszkoli jednak bez bonu na laptopa! Sejm odrzucił poprawkę Senatu