Czarnek: Wychowanie do życia w rodzinie priorytetem w roku szkolnym 2021/2022

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w Częstochowie, że w roku szkolnym 2021/2022 „wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa”. Minister uważa, że mamy do czynienia z „kryzysem rodziny pogłębionym „rozmaitymi postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej, rewolucji można powiedzieć wprost komunistycznej, którą widzimy niekiedy na polskich ulicach”.

Dlatego w dokumencie „Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa” wychowanie do życia w rodzinie będzie kierunkiem priorytetowym w roku szkolnym 2021/2022. – W rozporządzeniu dotyczącym kształcenia nauczycieli wprowadzamy zmiany, dzięki którym powstanie 10 silnych ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli się kształcić i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie – poinformował Czarnek.

–  Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że dzisiaj w dobie kryzysu rodziny pogłębionego rozmaitymi postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej, rewolucji można powiedzieć wprost komunistycznej, którą widzimy niekiedy na polskich ulicach, kształcenie dzieci i młodzieży w polskich szkołach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na temat tego, czym jest rodzina, na temat tego jak fundamentalne znaczenie mają wartości wpisane w konstytucji: małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo jest po prostu przejawem naszej solidarności z przyszłymi pokoleniami” – mówił Czarnek.

Szef MEiN uczestniczy w Częstochowie w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie. Głównym tematem konferencji jest rola nauczyciela-konsultanta w promowaniu wartości rodzinnych. W związku z sytuacją pandemiczną kongres w tym roku odbywa się zdalnie.

(JK, GN)

Fot: MEiN/Twitter

Rekordy zakażeń, chorzy umierają w karetkach, edukacja zdalna w kryzysie, a MEiN wysyła do szkół… antyaborcyjne książeczki

Czarnek stworzył nową dyscyplinę naukową – biblistykę. Polska ma być w niej potęgą