32. Finał WOŚP. Z Orkiestrą grają także nauczyciele, Związek oraz MEN. Przypominamy najciekawsze nauczycielskie zbiórki i aukcje! (aktualizacja)

W najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. Finał WOŚP Jak podaje na swojej stronie Fundacja WOŚP w zbliżające się w wydarzenie włączyło się w sumie 1685 sztabów, z czego 100 zlokalizowanych poza granicami Polski – w 23 krajach. Na ulicach kwestować będzie 120 tysięcy wolontariuszy! Od grudnia cel zbiórki zasilać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne w tym eSkarbonki, wpłaty na stronie, SMSy czy udział w aukcjach, dzięki czemu już udało się zebrać prawie 30 milionów złotych. Z Orkiestrą zagrają też oczywiście nauczyciele, a w tym roku także MEN. Oto przykłady nauczycielskich aukcji – warto licytować!

Przypomnijmy, że mottem tegorocznej akcji jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasło przewodnie brzmi „Płuca po pandemii”. O 32. Finale WOŚP piszemy też w ostatnim wydaniu Głosu!

❤️ ❤️ ❤️ Nauczyciele szyją dla WOŚP

O nauczycielskich akcjach mówią Głosowi Marta Florkiewicz-Borkowska oraz Katarzyna Drausal w GN nr 3-4 z 17-24 stycznia br. Dzięki nauczycielskim akcjom i licytacjom możemy przyczynić się do wsparcia celu tegorocznej zbiórki!

❤️ ❤️ ❤️ Związek też gra z WOŚP

W akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry zaangażowały się różne ogniwa Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Oto przykłady aukcji i zbiórek:

🔴 Okręg Małopolski ZNP zaprasza dwie osoby na dwudniowy pobyt w swoim Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Pobyt w dowolnym terminie można wylicytować na Allegro tutaj.

🔴 Prezes Okręgu Lubuskiego ZNP Bożena Mania wystawiła na licytację Złotą zawieszkę (próba 585) z grawerami ZNP i WOŚP 2024.
Licytacja złotej zawieszki jest dostępna tutaj.

🔴 Do eskarbonki zbiera pieniądze też m.in. ZNP Mielec. Eskarbonka jest dostępna tutaj:

 

❤️ ❤️ ❤️ Szkoły, przedszkola placówki grają z Orkiestrą (od lat, ale także w 32. Finale!)

W zbliżający się finał zaangażowało się jak co roku wiele szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

🔴 Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu – pierwsza w Polsce placówka nosząca imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – już po raz osiemnasty wspiera finał akcji Orkiestry.

W szkole od ponad miesiąca niemal codziennie odbywają się kiermasze i licytacje na rzecz WOŚP, w których biorą udział dzieci, nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki, a także wszyscy chętni. Finał WOŚP jest dla szkoły wielkim świętem, które kończy się balem z licytacjami.

❤️ ❤️ ❤️ Kawa z minister Nowacką – aukcja MEN

Także Ministerstwo Edukacji Narodowej zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. „Zwycięzcę aukcji zaproszę na serdeczną rozmowę przy kawie do swojego gabinetu – mówi Barbara Nowacka zachęcając do udziału w licytacji.

❤️ ❤️ ❤️

Pieniądze zebrane podczas 32. Finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

(GN)

 

Już za 20 dni 32. Finał WOŚP. Jak co roku z Orkiestrą zagrają także nauczyciele. Są zapowiedzi pierwszych akcji i aukcji

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronem szkoły. Pierwszej w Polsce! Jolanta Mazur: Serca są w każdym oknie