#DobreWakacje według MEN

Ministerstwo edukacji zamierza promować ciekawe zajęcia edukacyjne, sportowe i kulturalne w czasie wakacji. Resort Dariusza Piontkowskiego wystartował z akcją #DobreWakacje

„Każdego dnia do końca wakacji będziemy zamieszczać na naszych kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Będziemy również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe” – czytamy w komunikacie MEN.

Ministerstwo edukacji zamierza też polecać strony i serwisy internetowe, które mogą być inspiracją do zorganizowania ciekawej wycieczki czy aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. W akcji nie zabraknie informacji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku oraz z działaniami służb ratunkowych w tym zakresie. Informacje o działaniach i inicjatywach skierowanych do dzieci i młodzieży oraz rodziców będą zamieszczane na kanałach MEN w mediach społecznościowych i na stronie internetowej z oznaczeniem #DobreWakacje.

Resort edukacji zainaugurował swoją akcję prezentując inicjatywę skierowaną do miłośników parków, lasów i ścieżek rowerowych – chodzi o publikację „NIEMAPA. Lasy Górnego Śląska”. To bogato ilustrowana propozycja dla tych, którzy chcą wspólnie z dziećmi odkrywać otaczający ich świat – ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę.

W publikacji można znaleźć propozycje leśnych wypraw urozmaiconych przejażdżką kolejką wąskotorową lub szlakiem rowerowym. Do tego zwiedzanie kompleksów parkowo-pałacowych, np. w Świerklańcu i Pszczynie, a także postindustrialnych obiektów, takich jak Sztolnia Czarnego Pstrąga czy Kopalnia Srebra.

Publikację można pobrać TUTAJ lub otrzymać bezpłatnie w nadleśnictwach: Katowice, Brynek, Kobiór, Rybnik, Świerklaniec, Koszęcin i Rudy Raciborskie.

(PS, GN)