Donald Tusk: Zapadła decyzja w sprawie wyborów samorządowych. Kiedy Polacy pójdą do urn?

Premier Donald Tusk podjął ostateczną decyzję w sprawie daty wyborów samorządowych. – Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – stwierdził szef rządu.

– Decyzja zapadła. Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia 2024 r. – poinformował Donald Tusk podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Donald Tusk nie chce wcześniejszych wyborów i kompromisów z PiS-em

To oznacza, że 7 kwietnia obywatele zagłosują w wyborach na radnych do trzech szczebli samorządu oraz w wyborach wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Natomiast 21 kwietnia odbędzie się ewentualna druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta – wszędzie tam, gdzie wybory nie zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze.

– W ten sposób rozpoczynamy kalendarz wyborczy dotyczący samorządów. Jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządów. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowej Komisji Wyborczej, co wydaje się formalnością, będziemy mogli przystąpić do procedury wyborczej. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – ocenił premier.

Premier podał datę wyborów samorządowych. Kiedy Polacy pójdą do urn?

(PS, GN)