Doradca Czarnka: Ateiści nie nadają się do edukacji, a ateizm jest atakiem na rozum

Doradca ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dr hab. Paweł Skrzydlewski, który zasłynął niedawno z opinii na temat „ugruntowywania dziewcząt do cnót niewieścich” ma też ciekawe poglądy na temat tego, kto powinien (a kto nie powinien) nauczać w szkole. Według niego do edukacji nie nadają się ateiści, a sam ateizm jest atakiem na ludzki rozum.

W sieci pojawił się fragment nagrania z 2014 r., w którym Paweł Skrzydlewski wypowiada się na temat ateizmu w edukacji.

– Od czasów św. Augustyna, (…) św. Tomasza z Akwinu istnieje przekonanie, charakterystyczne dla kultury zachodu, że do edukacji nie nadaje się wielu ludzi. Wielu ludzi nie nadaje się do tego, by być nauczycielami. Nie nadają się przede wszystkim ateiści, dlatego że sam ateizm jest atakiem na ludzki rozum. Jest zgodą na absurd. Jest pogwałceniem podstaw racjonalności – twierdzi Paweł Skrzydlewski na nagraniu, które można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale PCh24TV  Polonia Christiana.

Niedawno burzę wywołały jego słowa o „ugruntowywaniu do cnót niewieścich”.

„Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”. Czarnek broni opinii swojego doradcy

W listopadzie 2020 r. na antenie Radia Maryja Skrzydlewski oświadczył z kolei, że protestująca na ulicach polskich miast młodzież jest pod wpływem “zwyrodniałych nauczycieli”. Jego zdaniem, protestujący nie są Polakami i należy ich surowo karać.

Doradca Czarnka o “zwyrodniałych nauczycielach” kierowanych przez “podszepty diabła”

(JK, GN)

Fot: YouTube

Szef Radia Maryja o Czarnku: Najlepszy minister edukacji po wojnie