Szef Radia Maryja o Czarnku: Najlepszy minister edukacji po wojnie

Kilka tygodni temu szef MEiN Przemysław Czarnek komplementował małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak mówiąc, że „jest jednym z najlepszych kuratorów w Polsce w historii”. Podobne pochlebstwa pod swoim adresem usłyszał sam minister podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę. Tadeusz Rydzyk nazwał go „najlepszym ministrem edukacji po wojnie”.

W sobotę 10 lipca na 30. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze do Częstochowy zjechały tysiące osób powiązanych ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka.  Na Jasnej Górze pojawił się także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (kilka dni wcześniej Czarnek wziął udział w 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę -przyp.red). Polityk po raz kolejny do Częstochowy przyjechał wraz z żoną. Obecność ministra Czarnka nie uszła uwadze ojca Tadeusza Rydzyka, który powitał go i przedstawił uczestnikom pielgrzymki.

– Jest pan profesor Przemysław Czarnek. Bóg zapłać, że pan jest i to z żoną! – zaznaczył toruński redemptorysta i to właśnie żonę ministra Czarnka wywołał po chwili przed szereg. – A niech się żona pokaże! – dodał. Przypomnijmy, że Katarzyna Czarnek pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. We wrześniu 2019 roku minister chwalił się, że jego żona obroniła doktorat. Jej dyscypliną naukową jej biologia.

– Ci, którzy może nie kochają Polski i Boga, będą wszystko robić, żeby pana zniechęcić – mówił o. Tadeusz Rydzyk do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na Jasnej Górze. – Bardzo dobrzy ludzie – mówił o Czarnku i jego żonie dyrektora Radia Maryja, w czasie swojego sobotniego wystąpienia. – Jeszcze raz dziękujemy panu ministrowi edukacji i nauki. Czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? – zapytał zgromadzonych redemptorysta. Odpowiedziały mu oklaski.

Jak relacjonowała „Rzeczpospolita” Rydzyk zwrócił uwagę, że w 2021 roku wypada 20. rocznica powołania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, należącej do Fundacji Lux Veritatis, której zakonnik jest prezesem. Wymieniając dotychczasowe dokonania uczelni, o. Rydzyk stwierdził, że „marzy mu się, żeby otworzyć jeszcze więcej kierunków”. – Abyśmy mogli ściągać najlepszych wykładowców z całego świata. To, co jest katolickie i prawdziwie polskie, musi być bardzo porządne – mówił. – Nam zależy na tym, żeby było wychowanie katolickie i polskie, dlatego tak zwracamy na to uwagę – podkreślił.

Ale nie tylko minister Czarnek brylował w ostatnich dniach w mediach Tadeusza Rydzyka. Głośnym echem odbiły się opinie na temat nowych kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021 jakimi podzielił się z „Naszym Dziennikiem” doradca Czarnka dr hab. Piotr Skrzydlewski.

„Bardzo ważną kwestią jest wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich. Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie. Jeśli takie postawy się upowszechnia, to jednocześnie zabija się rodzinę, zamyka się na płodność, potrzebę domu pojętego nie tylko jako miejsce, lecz jaką etos – stwierdził m.in. dr hab. Paweł Skrzydlewski, profesor filozofii z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i doradca ministra Czarnka

(JK, GN)

Źródło: media

Priorytety Czarnka: Edukacja patriotyczna oraz “wrażliwość na prawdę i dobro”

Etyków wykształcą katolickie uczelnie

“Jest jednym z najlepszych kuratorów w historii”. Tak Czarnek komplementuje Nowak

Doradca Czarnka o “zwyrodniałych nauczycielach” kierowanych przez “podszepty diabła”