„Jest jednym z najlepszych kuratorów w historii”. Tak Czarnek komplementuje Nowak

W moim przekonaniu pani kurator Barbara Nowak wykonuje funkcje wzorowo, znakomicie przykładając się niebywale do swojej pracy. Jest jednym z najlepszych kuratorów w Polsce w ogóle, nie tylko dzisiaj, ale w ogóle w historii – ocenił w Sejmie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ma do niej tylko jedno, drobne zastrzeżenie.

Szef MEiN odpowiadał w czwartek w Sejmie na pytania posłów Lewicy dotyczące działalności małopolskiej kurator oświaty. Czarnek ma tylko jedno drobne zastrzeżenie do Nowak.

– Niektóre jej komentarze na Twitterze prywatnym mogłyby być delikatniejsze. Zwróciłem uwagę pani Barbarze Nowak na ostatni jej komentarz pod adresem władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym rzeczywiście dzieją się bulwersujące rzeczy, ale historia Uniwersytetu Jagiellońskiego wspaniała, piękna, z której jesteśmy dumni, powoduje, że słów niektórych pod adresem tego uniwersytetu nie powinna używać również na Twitterze prywatnym – ocenił minister.

– To jest jedyne zastrzeżenie, jakie mam do pani kurator Barbary Nowak, którą oceniam niezwykle wysoko, jako kuratora oświaty małopolskiego i dziękuję jej za znakomitą współpracę – dodał.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu małopolska kurator oświaty Barbara Nowak napisała na Twitterze, że „UJ zamienia się w agencję towarzyską”. Na jej wpis zareagowali m.in. rektor uczelni prof. Jacek Popiel oraz prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

(JK, GN)

Rektorzy zrzeszeni w KRASP reagują na słowa Nowak, która nazwała UJ „agencją towarzyską”. “Wypowiedź ingeruje w autonomię uczelni”

Kurator Nowak: „Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską”. Jest odpowiedź rektora najstarszej polskiej uczelni

RPO tłumaczy kurator Nowak, dlaczego uczenie dzieci o Konstytucji jest zgodne z prawem

“Wstydzimy się Pani słów i działań”. 1100 nauczycieli napisało do kurator Nowak