Dwa tygodnie temu uspokajał, że pandemia jest pod kontrolą, dzisiaj minister zdrowia alarmuje w sprawie „odwrócenia tendencji”

„Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni” – zaalarmował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Ostatniej doby przybyło 5 178 przypadków COVID-19 w Polsce.

Niedzielski dołączył też wykres, na którym widać wzrost siedmiodniowej dynamiki zakażeń w Polsce. Jest ona najwyższa od początku stycznia, kiedy według szefa resortu na wzrost zakażeń przełożyła się przerwa świąteczna.

– To, co obserwowaliśmy przez weekend, te obrazki pochodzące przede wszystkim z Zakopanego, trudno komentować. Każdy, kto widział zdjęcia czy filmiki, chyba łapał się za głowę, przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje. (…) Nie chciałbym, żeby Zakopane stało się naszym San Siro. Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce – ostrzegał w poniedziałek minister zdrowia.

Przypomnijmy, że jeszcze 3 lutego minister uspokajał. – Powoli i chyba można to coraz odważniej wypowiadać, wchodzimy w taki okres, gdy pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Polskim Polskim Radiem 24.

(JK, GN)

Minister zdrowia: Wchodzimy w taki okres, gdy pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą

Już ponad 360 tys. nauczycieli chce się zaszczepić