Dyrektorka do premiera: W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam nauczycieli (…) Przehulał Pan nasz wspólny, cenny czas

” W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam nauczycieli” – oświadczyła na Faceboooku Jolanta Gajęcka, dyrektorka szkoły podstawowej nr 2 im św. Wojciecha w Krakowie. “Przykro mi, ale na potrzeby czwartkowej konferencji prasowej, musi Pan stworzyć nową kategorię, bo nie wpiszemy się w dotychczasowe – o nas ani zdalna, ani hybrydowa… w klasach 4-8 praktycznie ŻADNA!” – zwróciła się do premiera Morawieckiego. To jej kolejny emocjonalny wpis.

“Może Pan szerzej otworzy oczy i to dostrzeże – o zdalnej edukacji, nawet w wydaniu tak bardzo partyzanckim, jak na wiosnę, może Pan zapomnieć. Czemu? Wtedy zamknął Pan w domu zdrowych Ludzi, którzy chwycili co mieli pod ręką i w imię wyższych idei i poczucia obowiązku, przenosili XIX-wieczną szkołę w XXI wiek. Partyzanci, ale zdrowi partyzanci. Teraz połowa partyzantów leży w szpitalach polowych i nie nadaje się na tę wojnę. Pomyślał Pan o tym wymyślając tę swoją strategię dla edukacji i ogłaszając ją w pełnym wakacyjnym słońcu?” – zauważa dyrektorka.

Panie Premierze,Stało się… Od jutra zepsuję Panu statystykę… W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam…

Opublikowany przez Jolanta Gajęcka Wtorek, 20 października 2020

 

Jolanta Gajęcka podkreśla: “Strategia ‘jakoś’ na wiosnę…. Strategia ‘normalnie’ na teraz… Tylko, że nic nie jest NORMALNE!”. “Zaskoczyła nas ta trzecia wojna światowa… Miały być tarcze, flanki, pociski, sojusznicy, brygady, któreś eFy… Przy wiosennym ostrzale zeszliśmy z linii ognia. Wydawało się, że po to, aby się uzbroić i podjąć walkę… Nic z tego! Wypuścił nas Pan ponownie na tę wojnę nie tylko bez broni, ale nawet bez tarczy… Przehulał Pan nasz wspólny cenny czas…” kończy swój wpis nauczycielka.

(JK, GN)

Dyrektorka krakowskiej podstawówki do premiera: „Eksperci, których Pan słucha, nie są warci funta kłaków”

W Krakowie zmarła młoda nauczycielka. To kolejna ofiara koronawirusa