W Krakowie zmarła młoda nauczycielka. To kolejna ofiara koronawirusa

Zmarła Agnieszka Klimczyk, 42-letnia nauczycielka języka angielskiego w szkole podstawowej w Krakowie. Kilkanaście minut przed śmiercią trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową – podała „Gazeta Wyborcza”.

„Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dn. 16 października 2020 r. odeszła od nas do Wieczności nasza koleżanka Agnieszka K., nauczyciel języka angielskiego. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna. Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w Pokoju!” – informacja o śmierci 42-letniej nauczycielki pojawiła się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 64 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w której pracowała.

Zmarła uczyła też w Szkole Sióstr Prezentek w Krakowie. „Z wielkim żalem, smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci p. Agnieszki Klimczyk, która w latach 2013-2016 była nauczycielem języka angielskiego w naszym gimnazjum” – napisała szkoła w nekrologu.

Jak podała „GW” nieoficjalnie mówi się, że nauczycielka i jej bliscy nie mogli doprosić się o skierowanie na test na koronawirusa. „Nie udało nam się potwierdzić tych informacji. Wiadomo jednak, że młoda kobieta nie widnieje w statystykach sanepidu wśród osób, które zmarły z powodu zakażenia COVID-19” – czytamy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy, żeby pracujący z dziesiątkami uczniów nauczyciele mieli ułatwiony dostęp do testów. „Może to uchronić ich zdrowie i życie” – komentuje w „GW”. Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP.

W Polsce z powodu koronawirusa zmarło do tej pory trzech nauczycieli: z Torunia, Zawiercia i Warszawy.

(JK, GN)

Źródło: wyborcza.pl

Kolejny nauczyciel, który chorował na COVID-19 nie żyje. W szkole pracował od 30 lat

Nie żyje kolejny nauczyciel, który chorował na COVID-19. Pracował w szkole w Warszawie

Nie żyje dwoje nauczycieli zakażonych koronawirusem. Szkoły w Zawierciu i w Osieku nad Wisłą w żałobie