W Krakowie pikieta pod hasłem „8 kwietnia, pamiętamy!”

Organizatorem pikiety pod hasłem „8 kwietnia, pamiętamy!” jest Okręg Małopolski Związku Nauczycielstwa Polskiego. W pikiecie wezmą udział nauczyciele i rodzice, a także Sławomir Broniarz, prezes ZNP oraz delegacje ZNP z woj. śląskiego i świętokrzyskiego.

Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 16.00 na Rynku Głównym, a – po przemarszu – zakończy się przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Basztowej.

Łańcuch światła dla edukacji. W najbliższy piątek w Krakowie rusza akcja „8 kwietnia, pamiętamy”.

– W najbliższy piątek spotkamy się na Rynku Głównym w Krakowie, by przypomnieć o kwietniowych wydarzeniach i postulatach. 8 kwietnia br. rozpoczął się największy strajk w polskiej oświacie – strajk na rzecz dobrej edukacji. Dobra edukacja to wciąż jest nasz cel! Razem z rodzicami staniemy w łańcuchu światła dla edukacji! Przypomnimy, że nasze postulaty nie zostały zrealizowane – mówi Arkadiusz Boroń, prezes Okręgu Małopolskiego ZNP, organizator pikiety. – W ósmym dniu każdego miesiąca będziemy się spotykać w innym miastach i przypominać, że edukacja jest najważniejszą dziedziną życia społecznego!

„Nauczycielska sprawa nie upadła”. Prezes małopolskiego ZNP zachęca do udziału w manifestacji 8 listopada

8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się największy strajk w polskiej oświacie – strajk na rzecz dobrej edukacji.

8 listopada br. o godz. 16.00 spotykamy się na Rynku Głównym w Krakowie pod hasłem „8 KWIETNIA – PAMIĘTAMY!”. Zabierzmy…

Opublikowany przez ZNP Czwartek, 7 listopada 2019

 

(JK, GN)