E-seminarium „Dziecko jako świadek historii”. Organizatorzy dziękują za udział w wydarzeniu

Organizatorzy e-seminarium „Dziecko jako świadek historii” dziękują wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za udział w spotkaniu online. Seminarium nauczycielskich związków z Izraela (ITU), Niemiec (GEW i VBE) oraz z Polski (ZNP) zostało zorganizowane z okazji 76. Rocznicy Wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz w dniu 27 stycznia 2021 r. Głównym tematem tegorocznych obchodów był los dzieci w Auschwitz.

W seminarium udział wzięło 138 m.in. z Polski, Niemiec, Izraela, Czech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Belgi, Holandii, Dani, Hiszpanii, USA, Rosji, Południowej Afryki. Mieliśmy okazję wysłuchać 14 znakomitych ekspertów i doświadczonych nauczycieli z Izraela, Niemiec i Polski.

Relację z wydarzenia umieściły Europejski Komitet Związków Zawodowych Oświaty i Nauki, społeczny partner Komisji Europejskiej i europejska struktura Międzynarodówki Edukacyjnej https://www.csee-etuce.org/en/news/etuce/4228-teaching-the-holocaust-a-common-responsibility oraz sama Międzynarodówka Edukacyjna https://www.ei-ie.org/en/detail/17115/76th-anniversary-of-auschwitz-liberation-german-israeli-and-polish-trade-unions-unite-to-say-%e2%80%9cnever-again%e2%80%9d

76. rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. W tle cierpienie najmłodszych więźniów i ofiar

Od 8 lutego br. zapis seminarium będzie dostępny online dla tych nauczycielek i nauczycieli, którzy ze względu na różnice czasowe lub obowiązki zawodowe nie mogli wziąć udziału w spotkaniu w czasie rzeczywistym. Zapis ten będzie dostępny w języku, hebrajskim i niemieckim oraz z napisami angielskimi i polskimi.

Organizatorzy dziękują także za wsparcie seminarium Fundacji im. Friedricha Eberta.

Relacja z e-seminarium ukaże się w Głosie Nauczycielskim nr 5-6 z 3-10 lutego br.

(DK, GN)

Czytaj też:

https://znp.edu.pl/e-seminarium-dziecko-jako-swiadek-historii/

W środę obchodzimy 76. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu