EuroSkills 2021. Polska drużyna walczy w największym europejskim konkursie umiejętności branżowych

W austriackim Graz odbywa się kolejna edycja konkursu EuroSkills. Polska wystawiła tam najliczniejszą w dotychczasowej historii ekipę, aż 17 osób. Reprezentanci Polski biorą udział w 16 konkurencjach. Konkurs potrwa do 26 września.

Głównym celem konkursu EuroSkills jest wyłonienie mistrza Europy. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, absolwenci lub pracownicy w wieku 18-26 lat. W Graz występuje ponad 300 wykwalifikowanych młodych ludzi z całej Europy. Mogą zaprezentować swoje umiejętności i talent w około 40 różnych zawodach.

Ekipa WorldSkills Poland będzie już po raz drugi reprezentować Polskę na zawodach EuroSkills. Startują w rywalizacji w takich kategoriach, jak dekarstwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, meblarstwo, obsługa gości hotelowych, projektowanie graficzne, spawalnictwo, stolarstwo czy układanie parkietów.

EuroSkills, europejski odpowiednik WordSkills, odbywa się co dwa lata. Jak dotąd nasi reprezentanci brali udział raz zawodach EuroSkills w Budapeszcie w 2018, gdzie zdobyli medal doskonałości w konkurencji gotowanie oraz WorldSkills Kazań 2019, skąd z kolei wrócili ze srebrnym medalem w tej samej konkurencji.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj oraz na Facebooku.

(GN)

Erasmus+ przyjęty przez Parlament Europejski. Można już ubiegać się o środki z programu