Fundacja „Przeciwdziałamy Dezinformacji” przygotowała platformę wiedzy dla szkół na temat Covid-19 i szczepień

Co wiemy o pandemii COVID-19, a czego jeszcze powinniśmy się dowiedzieć? Dlaczego tak ważne jest weryfikowanie informacji i źródeł, z których je pozyskujemy? Gdzie i jak szukać rzetelnych danych? Skąd na ten temat wiedzę czerpią nastolatki? Czy ją weryfikują? Zauważając ten problem redakcja Fakenews.pl działająca przy Fundacji „Przeciwdziałamy Dezinformacji” przygotowała platformę wiedzy dla młodzieży i szkół, a także wszystkich którzy potrzebują weryfikacji wiedzy, na której znajdziemy tylko sprawdzone informacje.

Jak przypomina Fundacja w Polsce dwoma dawkami zaszczepionych jest jedynie 16,6 proc. osób poniżej 18 roku życia (dane na 25.01.2022), w tym 50,7 15-17-latków i 26,9 proc. 10-14-latków – to stanowczo za mało, by móc w znaczący sposób wpłynąć na przyspieszenie zakończenia pandemii.

Dlatego powstało CovidHub.edu.pl  czyli platforma, na której już dziś można zapoznać się z faktami i zweryfikowanymi danymi, dotyczącymi samego wirusa SARS-CoV-2, sytuacji pandemicznej oraz szczepień.

Z jakich materiałów nauczyciele, dzieci i młodzież mogą tam skorzystać? Twórcy treści – Fundacja „Przeciwdziałamy Dezinformacji” wraz ze Stowarzyszeniem Pravda – przygotowali cztery scenariusze lekcji, skierowane do szkół podstawowych i liceów, które dotyczą powstających teorii spiskowych, nauki krytycznego myślenia, rozpoznawania informacji „fejkowych” oraz rozumienia mechanizmów, kierujących naszymi zachowaniami.

Na platformie CovidHub.edu.pl można znaleźć także aktualizowane codziennie dane pandemiczne, wraz ze wskazaniem ilości osób zaszczepionych.  Projekt został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Pravda, przy jednoczesnym wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.

(GN)

WHO: Nad Europę Wschodnią nadchodzi nowa fala zakażeń wariantem Omikron

Lewica domaga się odwołania kurator Nowak. „Jej wystąpienia dot. pandemii i szczepień są społecznie szkodliwe”