„Nazywają siebie eduzmieniaczami. Tworzą wirtualne pokoje nauczycielskie z belframi z całej Polski. Mają influencerów na Facebooku i YouTubie” – tak „Gazeta Wyborcza” opisuje nauczycieli, którzy poza pracą w szkole, misję nauczania przenoszą do internetu. Wśród nich znalazło się wielu laureatów Konkursu Nauczyciel Roku organizowanego co roku przez Głos Nauczycielski.
Wszyscy „edupartyzanci”, jak tytułuje ich „GW”, mają tysiące fanów w mediach społecznościowych i cieszą się autorytetem w swoim środowisku.
„Gazeta” opisała m.in. pasje Katarzyny Włodkowskiej, nauczycielki języka polskiego i edukacji medialnej z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, która była nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2018 oraz Joanny Gadomskiej, nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie – innej finalistki konkursu Nauczyciel Roku 2018.
Wyróżniła też Jacka Ścibora, nauczyciela informatyki w Chrząstawie Wielkiej koło Wrocławia, uhonorowanego przez Głos w 2018 roku tytułem „Przyjaciela Szkoły”. Przypomnijmy, że Jacek Ścibor to inicjator facebookowej grupy Superbelfrzy RP, zrzeszającej około 150 aktywnych, kreatywnych i zainteresowanych rozwojem oraz dzieleniem się wiedzą nauczycieli.
Wśród nauczycieli, którzy podbijają sieć, „GW” wskazała też Martę Florkiewicz-Borkowską, Nauczyciela Roku 2017; Zytę Czechowską, Nauczyciela Roku 2019, czy Dawida Łasińskiego, czyli Pana Belfra, jednego z finalistów konkursu Nauczyciel Roku 2019.
Artykuł można znaleźć tutaj. A o Konkursie Nauczyciel Roku można przeczytać tutaj.
(JK, GN)
Zyta Czechowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku Nauczycielem Roku 2019!