Instytut Badań Literackich PAN otworzył online swoje zasoby dla szkół

Instytut Badań Literackich udostępnił linki do najważniejszych publikacji poświęconych literaturze, pdf-y książek i artykułów, dostęp do Nowej Panoramy Literatury Polskiej.

„Sukcesywnie będziemy udostępniać kolejne materiały, mając nadzieję, że okażą się pomocne uczniom szkół średnich i ich nauczycielom, a także wszystkim tym, których interesują badania nad literatura” – czytamy na stronie IBN.

Instytut Badań Literackich działa od roku 1948 roku. „W czasach, gdy coraz częściej cyfrowe kopie pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych publikacji, a pandemia unieruchomiła w domach uczniów i nauczycieli, postanowiliśmy udostępnić zarówno linki do najważniejszych publikacji poświęconych literaturze, pdf-y książek i artykułów, dostęp do Nowej Panoramy Literatury Polskiej, do wykładów nagranych w związku z rokiem Bolesława Prusa (2012 – cykl poświęcony przede wszystkim Lalce), Konkursem Sienkiewiczowskim (2016) oraz do specjalnie nagranych na tę okazję >> Wykładów Mistrzowskich<< poświęconych najważniejszym zjawiskom w literaturze dawnej i współczesnej, polskim pisarzom, a także interpretacjom poszczególnych utworów”- czytamy na stronie IBL PAN.

Opublikowany przez Instytut Badań Literackich PAN Poniedziałek, 4 maja 2020

 

„Wykłady mistrzowskie prowadzą zarówno pracownicy IBL PAN, osoby skupione w Towarzystwie Literackim im. Adama Mickiewicza, jak i jurorzy OLiJP pracujący w różnych ośrodkach akademickich w Polsce. Mamy nadzieję, że blok ten okaże się pomocny zarówno olimpijczykom i ich nauczycielom, jak i wszystkim uczniom szkół średnich, a także studentom filologii polskiej. Jest to zarazem zapowiedź stopniowego budowania >>zdalnej<< platformy pozwalającej upowszechnić badań nad literaturą” – napisała w komunikacie dyrekcja IBL PAN.

(JK, GN)

Fot: Facebook

PAN: Końcowe egzaminy zewnętrzne klas ósmych i matury należy odwołać