IPN uruchamia portal edukacyjny dla nauczycieli i uczniów

Pod adresem edukacja.ipn.gov.pl IPN uruchomi w czwartek po południu portal edukacyjny dla nauczycieli i uczniów pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także dla miłośników historii – zapowiedział Instytut.

„Dorobek edukacyjny z 20 lat funkcjonowania Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo bogaty w materiały, wystawy oraz projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców. Uporządkowaliśmy tę wiedzę w sposób, który ułatwi prace nauczycielom, a młodzież zachęci do udziału w działalności IPN nie tylko tradycyjnej, ale także wirtualnej” – czytamy w komunikacie IPN.

Zaprezentowany zostanie zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli: teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, historyczne infografiki, portale tematyczne bogate w dodatkowe materiały.

Portal edukacyjny edukacja.ipn.gov.pl

📢 PREMIERA nowego portalu IPN 👉 https://edukacja.ipn.gov.pl/ 📚🕛 Rozpoczynamy dziś w samo południe, na konferencji on-line z udziałem prezesa #IPN Jarosława Szarka – na naszym FB i YT #IPNtv.🌏 Nowy portal to HISTORIA dla KAŻDEGO, dostępna na całym świecie. 👆 Wystarczy tylko kliknąć❗⚠ Dorobek edukacyjny i naukowy 2⃣0⃣ lat naszego funkcjonowania w jednym miejscu m.in.⤵✅ publikacje i teki edukacyjne✅ warsztaty dla nauczycieli i uczniów✅ filmy i audiobooki✅ wystawy elementarne✅ portale tematyczne✅ program polonijny#PortaleIPN #edukacja #PublikacjeIPN #WystawyIPN #historia #Polonia

Opublikowany przez Instytut Pamięci Narodowej Czwartek, 26 marca 2020

 

„Przedstawimy także program polonijny, który w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany. W zagranicznych >>Przystankach Historia<< na całym świecie przedstawiamy osiągnięcia naukowe i edukacyjne IPN. Inspirujemy polskie szkoły za granicą oraz Polonię do działań w różnych akcjach edukacyjnych. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców zagranicznych, tłumacząc wiele materiałów na różne języki. Filmy, jakie tworzymy, oraz notacje ze świadkami historii mogą być doskonałym materiałem uzupełniającym lekcje” – ocenia Instytut.

Więcej o ofercie edukacyjnej IPN można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Jak uczyć się w domu? Filmoteka Narodowa udostępnia swoje materiały

Edukacja online. Inspiracje dla nauczycieli w zasobach Centrum Nauki Kopernik

TVP uruchamia internetowy kanał dla uczniów i nauczycieli