Iwona Pietrzak-Płachta, Nauczycielka Roku 2022, przypomina, że ona i poprzedni laureaci zostali wyłonieni w Konkursie GN, a nie w plebiscycie

Uwaga: w związku z przekłamaniami w wielu mediach dementujemy – organizowany od 20 lat konkurs na Nauczyciela Roku nigdy nie był i nie jest plebiscytem – przypomina Iwona Pietrzak-Płachta, Nauczycielka Roku 2022. To wyjaśnienie ma związek z faktem, że w ostatnim czasie w niektórych mediach Konkurs Nauczyciel Roku został błędnie nazwany „plebiscytem”.

„W konkursie Głosu Nauczycielskiego od lat decyzję podejmuje Jury składające się z przedstawicieli środowisk akademickich, pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego. W plebiscycie wyłania się laureatów głosami sms-owymi” – wyjaśnia na Facebooku Iwona Pietrzak-Płachta.

„Laureaci plebiscytu-to nie Nauczyciele Roku, którzy napisali List Otwarty! Autorami Listu Otwartego są Nauczyciele Roku wyłaniani w konkursie Głosu Nauczycielskiego!!”- tłumaczy.

Przypomnijmy, że 19 Nauczycieli Roku wybranych w kolejnych latach w Konkursie Głosu Nauczycielskiego przygotowało list otwarty do parlamentarzystów oraz prezydenta Andrzeja Dudy, w którym przedstawiają swoje wątpliwości i apelują o „odrzucenie zmian wprowadzanych przez poselski projekt ustawy o zmianie ustawy prawo oświatowe” czyli tzw. lex Czarnek 2.0. Informacja o tej inicjatywie została podana przez wiele mediów, ale niektóre błędnie nazwały nasz Konkurs „plebiscytem”.

O tym, że Konkurs Nauczyciel Roku jest konkursem i nie może być mylony z żadnym plebiscytem informowaliśmy niedawno w tym komunikacie:

Nauczyciel Roku – jedyny taki Konkurs! Wszystkie informacje o Gali NR 2022 oraz o laureatach są dostępne na stronie glos.pl

Konkurs Nauczyciel Roku jest organizowany przez Głos Nauczycielski od 2002 r., a w tym roku mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z laureatami Konkursu oraz z zaproszonymi gośćmi na 20. Jubileuszowej Gali Nauczyciel Roku.

(GN)

List otwarty Nauczycieli Roku ws. Lex Czarnek 2.0. „Wyrażamy ogromne zaniepokojenie tym projektem nowelizacji”