Jak MEN podejmowało decyzję o otwarciu szkół? Sieć Obywatelska Watchdog Polska otrzymała „bardzo długą” odpowiedź

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zwróciła się pod koniec sierpnia do MEN o informację jak resort podejmował decyzję o otwarciu szkół. Właśnie nadeszła odpowiedź. „Okazało się, że w zasadzie, to nie konsultowano tego z żadnymi zewnętrznymi ekspertami” – czytamy.

„W odpowiedzi od MEN pojawiła się jednak informacja o tym, że analizowano rozwiązania dot. funkcjonowania szkół z różnych krajów” – czytamy na Facebooku Watchdog Polska.

Pod koniec sierpnia zapytaliśmy Ministerstwo Edukacji Narodowej o to, jak podejmowało decyzję o otwarciu szkół…

Opublikowany przez Sieć Obywatelska – Watchdog Polska Czwartek, 8 października 2020

 

Sieć udostępniła zestawienie nadesłane przez resort edukacji, z którego wynika, że np. w Belgii ,, jeden dzień w tygodniu (środa) będzie poświęcony w całości na dezynfekcję pomieszczeń szkolnych z wyłączeniem zajęć szkolnych”, w  Niemczech ,,zabronione są lekcje śpiewu w pomieszczeniach zamkniętych”, w Portugalii obowiązuje “zakaz przynoszenia zabawek z domu”, a we Włoszech “uczniowie będą mogli uczęszczać na lekcje przedpołudniem w soboty.”

🗣 Hej, czy są wśród Was rodzicie/opiekunowie dzieci w wieku szkolnym? Jak się zapatrujecie na powrót Waszych pociech do…

Opublikowany przez Sieć Obywatelska – Watchdog Polska Piątek, 28 sierpnia 2020

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu poznaliśmy wyniki kontroli poselskiej przeprowadzonej w MEN przez posłankę KO i byłą minister edukacji Krystynę Szumilas. Wynika z niej m.in., że tysiące nauczycieli w Polsce uczy dziś zdalnie lub hybrydowo.

(JK, GN)

Testy i szczepionki nie dla nauczycieli i pracowników szkół? Kontrola poselska w MEN

Premier: Od soboty cały kraj w strefie żółtej. Szkoły są bezpieczne