Jak uszyć maseczkę ochronną? Nauczyciele pokazują to krok po kroku na filmiku instruktażowym

Wystarczy kawałek włókniny lub bawełny, gumka i nici i już można zaczynać szyć maseczki dla siebie i najbliższych. Nauczyciele z sosnowieckiego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przygotowali krótki film o tym jak szyć maseczki prawidłowo i zachęcają wszystkich do ich szycia.

„Przypominamy po uszyciu, przed założeniem, maseczki należy uprać i zdezynfekować – tłumaczą nauczyciele.  Oto filmik instruktażowy zamieszczony na stronie Urzędu Miasta Sosnowiec. :

 

Niedawno informowaliśmy w Głosie o nauczycielkach z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu, które szyją maseczki ochronne dla pracowników i pacjentów jednego z miejscowych szpitali oraz o uczniach z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (woj. podkarpackie, którzy wraz ze swoim nauczycielem Arturem Tutką drukują przyłbice ochronne dla najbardziej zagrożonych koronawirusem.

Nauczycielki szyją jednorazowe maseczki. Tak wspierają lekarzy i pielęgniarki w walce z koronawirusem

 

Uczniowie z Jarosławia pod okiem swojego nauczyciela drukują przyłbice ochronne. Tak pomagają walczyć z koronawirusem

Do walki z pandemią koronawirusa aktywnie przyłączyli się też uczniowie gorzowskiej odzieżówki i Akademia im. Jakuba z Paradyża. Pierwsi szyją maseczki, drudzy je drukują. Podobnych inicjatyw szybko przybywa.

Opublikowany przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego Sobota, 21 marca 2020

 

(JK, GN)