Uczniowie z Jarosławia pod okiem swojego nauczyciela drukują przyłbice ochronne. Tak pomagają walczyć z koronawirusem

Kolejna godna naśladowania szkolna inicjatywa niesienia pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Uczniowie z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (woj. podkarpackie) wraz ze swoim nauczycielem Arturem Tutką drukują przyłbice ochronne dla najbardziej zagrożonych koronawirusem. Wykorzystują do tego drukarki 3D, a plastikowe przyłbice trafiają nie tylko do służb medycznych, ale także do obsługi sklepów.

W akcję włączyło się kilkadziesiąt osób z całego województwa.  Projekt przyłbicy, którą można wydrukować na specjalnej drukarce pochodzi z Czech. Problemem jest deficyt materiałów.

– Każdy kto może nam pomóc i włączyć się w nasza akcję jest mile widziany. Jeśli ktoś ma drukarkę 3D, lub jest w posiadaniu materiałów, które wykorzystujemy do konstrukcji przyłbic może się do nas zgłosić. Poinstruujemy go, jak może nam pomóc. Jak pomóc całemu społeczeństwu. Potrzebujemy gumek dziurkowanych, grubszej folii przeźroczystej, ploterów laserowych, drukarek 3D, filamentu do druku- apeluje Artur Tutka. Pierwsze maski z drukarek 3D trafiły do pracownic sklepu spożywczego w Jarosławiu.

Uczniowie ZSTiO drukują przyłbice ochronne dla miasta.Wykorzystują do tego drukarki 3D, filament pet-g i gotowy…

Opublikowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu Poniedziałek, 23 marca 2020

Gabryś Maj, ZSTiO Jarosław, RespectDrukujemy przyłbice ochronne dla szpitala, fryzjerów, kosmetyczek, sprzedawców i innych zawodów potrzebujących kontaktu z ludźmi.Czy ma ktoś może gumy, gumki, które mogłyby utrzymać przyłbice na głowie? Proszę o pomoc

Opublikowany przez Artura Tutkę Poniedziałek, 23 marca 2020

 

Niedawno pisaliśmy w Głosie o nauczycielkach z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu, które postanowiły pomóc w trakcie epidemii koronawirusa i szyją maseczki ochronne dla pracowników i pacjentów jednego z miejscowych szpitali. Podobne, spontaniczne inicjatywy rodzą się w całym kraju.

(JK, GN)

Fot: ZSTiO w Jarosławiu/Facebook

Nauczycielki szyją jednorazowe maseczki. Tak wspierają lekarzy i pielęgniarki w walce z koronawirusem