Jest kolejny apel-petycja do premiera o odwołanie Czarnka. „Potrzebujemy ministra zdolnego do koncyliacji”

„Szanowny Panie Premierze. Zwracamy się do Pana z prośbą o pilną zmianę na stanowisku ministra edukacji i nauki. Polska szkoła, nauczyciele, rodzice i uczniowie potrzebują dziś ministra, który w przeciwieństwie do Przemysława Czarnka udźwignie ciężar wyzwań i doświadczeń kryzysów uchodźczego i pandemicznego” – wzywają nauczyciele w liście do premiera Mateusza Morawieckiego zainicjowanym przez Protest z Wykrzyknikiem.

„Panie Premierze, prosimy, aby na czele resortu edukacji postawił Pan eksperta lub ekspertkę, osobę kompetentną, niekontrowersyjną, budzącą zaufanie różnych środowisk. Potrzebujemy ministra zdolnego do koncyliacji i budowania jedności wokół i dla edukacji, która jest ważnym filarem stabilności i bezpieczeństwa naszego państwa” – apelują.

Pod listem-petycją podpisali się m.in. Agnieszka Jankowiak-Maik, laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i Medalu Wolności Słowa, Dorota Łoboda, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, radna m.st. Warszawy, prof. dr hab. Jarosław Płuciennik z Uniwersytetu Łódzkiego, Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Robert Hojda – Prezes Zarządu Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

Pełna treść petycji i lista sygnatariuszy znajduje się tutaj.

(JK, GN)

Sejm nie odwołał Przemysława Czarnka ze stanowiska

Prawie 90 tys. podpisów pod petycją w sprawie dymisji Czarnka. Petycja trafi we wtorek do premiera