Jest petycja w sprawie odwołania M. Pawlaka ze stanowiska RPD. „Nieustannie kompromituje jeden z najważniejszych urzędów w RP”

„W związku z faktem, iż pan Mikołaj Pawlak nieustannie kompromituje jeden z najważniejszych urzędów w RP, urząd Rzecznika Praw Dziecka proszę o poparcie mojej petycji w sprawie odwołania go z tego zaszczytnego stanowiska” – apeluje w mediach społecznościowych Dorota Zawadzka, psycholog znana jaka „superniania”. „Zamierzam szybko zebrać 100 tys. podpisów i zanieść tę petycję do Sejmu” – informuje.

Zawadzka argumentuje, że Pawlak został wybrany na stanowisko RPD z naruszeniem ustawy o rzeczniku praw dziecka, „brakowało mu co najmniej pięcioletniego doświadczenie w pracy z dziećmi lub na ich rzecz”.

Przedstawia też wiele innych argumentów: – „Pan Pawlak różnicuje klaps od bicia” (…) „gloryfikuje przemoc wobec dzieci powołując się na własny przykład”, „mówi, że >>idea LGBT jest sprzeczna z polskim rozumieniem patriotyzmu<< odbierając młodym ludziom ich wartości i godność”, „nie reagował na dewastacyjną deformę edukacji autorstwa PiS i Anny Zalewskiej”  – ocenia autorka petycji.

„Pan Pawlak ma kompromitujące braki w wiedzy, gdyż edukację seksualną utożsamia z >>seksualizowaniem dzieci<< , „Pan Pawlak najwyraźniej nie wie, że polskie prawo zakazuje nie tylko bicia, ale stosowania kar cielesnych (…), „Pan Pawlak nie ma pojęcia o psychologii dziecka apelując do nauczycieli, by wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy oraz by oceny końcoworoczne były >>plus jeden<<. Dla dzieci najważniejsza jest sprawiedliwość. A nie prawo i sprawiedliwość – czytamy m.in. w petycji.

Ostatnio o Pawlaku zrobiło się głośno gdy skrytykował pomysł edukacji seksualnej w szkołach. – Zdarza się, że [edukatorzy – red.] wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane i dają mu środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć – powiedział w TVN 24. Powołał się na bliżej nieokreślony przykład z Poznania – takiej sprawy nie odnotowały jednak media, o podobnej sprawie nie wie także poznańska prokuratura.

Dorota Zawadzka, autorka petycji w sprawie odwołania RPD jest psychologiem, Kawalerem Orderu Uśmiechu. W latach 2010-2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. W środę do południa jej petycją podpisało ok. 6 tysięcy osób.

(JK, GN)

MEN przeciwko “podnoszeniu uczniom ocen o 1”

Rzecznik Praw Dziecka mówi „nie” edukacji seksualnej i zapowiada „wizyty gospodarskie” w szkołach