Kącik edukacyjny – platforma UE dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Dlaczego warto tam zajrzeć?

Pandemia COVID-19 i cyfrowe środowisko nauki, jakie powstało w jej wyniku, dobitnie pokazały, jak bardzo potrzebne są właściwe narzędzia edukacyjne online zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Komisja Europejska zachęca nauczycieli, uczniów i ich rodziców do odwiedzenia kącika edukacyjnego UE.

Tylko w 2020 roku z kącika edukacyjnego, czyli internetowej platformy międzyinstytucjonalnej UE skorzystało ponad 1,7 mln osób” – czytamy w komunikacie.

Kącik edukacyjny jest dostępny we wszystkich 24 językach urzędowych UE i w jednym miejscu zapewnia dostęp do setek interaktywnych materiałów edukacyjnych poświęconych UE. Są one podzielone na 12 tematów, w tym kultura i historia UE, zmiany klimatu i środowisko, żywność, rolnictwo i rybołówstwo oraz nauka i badania.

Kącik edukacyjny jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5–18 lat, ich nauczycieli i rodziców, zapewnia szeroki wybór konkursów wiedzy o UE, materiałów i gier edukacyjnych. Nauczyciele mogą tu nawiązywać wzajemne kontakty, a uczniowie angażować się w wolontariat.

Więcej tutaj.

(GN)

Unia Europejska przeznaczy 1,7 mld euro na międzynarodową współpracę na rzecz edukacji