Kadry. Czarnek powołał pełnomocniczkę MEiN do spraw Transformacji Cyfrowej

Minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. „Powołanie Justyny Orłowskiej będzie uzupełniać jej misję jako Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech” – czytamy w specjalnym komunikacie.

Jak podaje MEiN głównym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja procesu cyfryzacji systemu oświaty oraz szkolnictwa wyższego, a także rozwoju edukacji opartej o innowacje i nowe technologie.

„Kierowane przez Justynę Orłowską Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie także aktywnie zaangażowane w realizację misji transformacji cyfrowej edukacji i szkolnictwa wyższego, nadając jej wymiar międzyresortowy” – wskazano.

„W nowym roku szkolnym otwieramy nowy cyfrowy rozdział. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi za uzupełnienie mojej misji w GovTechPL przez powierzenie mi odpowiedzialności za cyfryzację systemu oświaty i szkolnictwa. Zapraszam wszystkich do współpracy” – napisała Orłowska na Twitterze.

Jak podaje resort „Justyna Orłowska pochodzi z nauczycielskiej rodziny”. Oficjalny życiorys nowej pełnomocnik można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: MEiN

Kadry: Zasłynął wypowiedzią o “ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich”. Właśnie został rektorem

Kadry: Czarnek powołał nowego dyrektora IBE. To kolega ministra z KUL