Kadry: Zasłynął wypowiedzią o “ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich”. Właśnie został rektorem

Minister Przemysław Czarnek powołał dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego na stanowisko rektora Akademii Zamojskiej. Bliski doradca szefa MEiN stanie na czele nowo powstałej akademii, która docelowa ma kształcić “elity państwowe i narodowe”.

Skrzydlewski jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie filozofii, profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przez wiele lat był związany z Wydziałem Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2020 r. pełni funkcję doradcy Ministra Edukacji i Nauki.

Bardziej niż ze swojej działalności naukowej znany jest jednak z kontrowersyjnych wypowiedzi np o “ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich”, o tym, że “ateiści nie nadają się do edukacji”, czy o “zwyrodniałych nauczycielach” kierowanych przez “podszepty diabła”.

Zgodnie z decyzją MEiN w nowo powstałej Akademii Zamojskiej mają się kształcić przyszłe państwowe elity państwowe gotowe do pracy dla wspólnego dobra Polski. Uczelnia powstała z przekształcenia Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu i swoją działalność rozpoczęła 1 września.

Ustawę o utworzeniu Akademii Zamojskiej przygotowała grupa posłów PiS i Kukiz’15. Wśród jej autorów znalazł się również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

(JK, GN)

Fot: MEiN

Powstaną „akademie praktyczne” i Akademia Zamojska. Posłowie odrzucili sprzeciw Senatu

Doradca Czarnka uważa, że “ateiści nie nadają się do edukacji”. Co na to MEiN?

„Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”. Czarnek broni opinii swojego doradcy

Doradca Czarnka tłumaczy, co miał na myśli mówiąc o „cnotach niewieścich”. „Akcentują godność kobiety”