KFnrD: Młodzi naukowcy z Polski zdominowali międzynarodowe finały EUCYS 2020/21 w Salamance

„Wszyscy trzymaliśmy kciuki, ale tego chyba nikt się nie spodziewał… Wszystkie sześć projektów z Polski zostało nagrodzonych!!! Młodzi naukowcy z Polski zdominowali międzynarodowe finały EUCYS 2020/21 Salamanka” – poinformował Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. W EUCYS 2021/20 wzięło udział 114 projektów, których autorami jest 158 młodych naukowców z 34 krajów. Jury przyznało 40 nagród, z których 8 trafiło w ręce Polaków. Przyłączamy się do gratulacji.

„Emocje biorą górę i śpieszymy się, żeby Was poinformować o sukcesach, więc nie przygotowaliśmy żadnego mądrego wpisu gratulacyjnego Rozpiera nas radość i duma! Cieszymy się, że możemy być częścią naukowej podróży tej wspaniałej siódemki. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Waszą pomysłowość, wytrwałość i naukową rzetelność w przyszłości!” – czytamy na Facebooku Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

„Dziękujemy wszystkim pracownikom naukowym, którzy wsparli przygotowania naszych reprezentantów – członkom jury, recenzentom, ekspertom, który konsultowali przedfinałowe przygotowania – podkreśla fundusz. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://fundusz.org/odkrycia/

Przypomnijmy, że Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizatorem polskiej Edycji EUCYS. W konkursie mogą startować uczniowie szkół średnich oraz studenci I roku, pod warunkiem, że ich praca powstała jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Młodzi badacze i wynalazcy z Polski niemal co roku odnoszą znaczące sukcesy w EUCYS.

(JK, GN)

Fot: Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci/Facebook

Znamy laureatów polskiej edycji EUCYS 2020. Nagrodzono 10 uczniowskich projektów badawczych

Prof. Jan Madey: Stypendysta Funduszu to młody człowiek ciekawy świata, z zapałem do nauki