Kolejny pracownik szkoły w Warszawie zakażony COVID-19. Dyrektorka podstawówki prosi o obserwację dzieci

Jeden z pracowników szkoły podstawowej na warszawskim Mokotowie jest zakażony koronawirusem. Dyrektorka placówki apeluje do rodziców o obserwację swoich dzieci.

„Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że u jednego z pracowników szkoły stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wszystkie odpowiednie instytucje zostały przeze mnie natychmiast powiadomione. Czekam na ich decyzje i instrukcje dalszego postępowania w tej trudnej sytuacji” – napisano w komunikacie na stronie Szkoły Podstawowej numer 46 im. Stefana Starzyńskiego znajdującej się przy ulicy Wałbrzyskiej.

Dyrektorka szkoły Teresa Konstanciak zaapelowała do rodziców o obserwowanie stanu zdrowia swoich dzieci. „W trosce o uczniów, kieruję do Państwa prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia. O wszelkich decyzjach i zaleceniach będę Państwa informowała na bieżąco” – czytamy dalej w oświadczeniu.

To kolejny drugi przypadek koronawirusa u pracownika warszawskiej szkoły. Pierwszy przypadek zdiagnozowano u nauczycielki pracującej w szkole na warszawskiej Białołęce.

(JK, GN)

Fot: Szkoła Podstawowa nr 46/Facebook

Nauczyciel z Warszawy zakażony koronawirusem. Z uczniami przebywał w Hiszpanii

Co z wyjazdami w ramach Erasmusa? FRSE wyjaśnia