Nauczyciel z Warszawy zakażony koronawirusem. Z uczniami przebywał w Hiszpanii

„Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli, który wraz z uczniami przebywał w Hiszpanii” – poinformowała Anna Strubińska, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy na Białołęce w Warszawie. Dyżury opiekuńcze w tej szkole zaplanowane na czwartek i piątek zostały odwołane.

Aktualnie w Polsce wykryto 47 przypadków zarażenia koronawirusem, ale jak podkreślają eksperci, liczba ta będzie gwałtownie rosła.

Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w komunikacie opublikowanym na stronie placówki poinformowała, że u jednego z nauczycieli obecność koronawirusa potwierdziły badania wykonane w środę.

Prosimy zapoznać się z komunikatem: http://www.sto2.pl/

Opublikowany przez Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO Środa, 11 marca 2020

 

„Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły” – poinformowała dyrektor.

Jak przekazała, po powrocie z Hiszpanii jedna z trzech osób z kadry nauczycielskiej pozostała w domu, ze względu na dolegliwości związane z gardłem. „Nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2” – podała. Dyrektor zaznaczyła, że szkoła nie ma wiedzy, gdzie mogło dojść do zarażenia.

„Obecnie cała grupa osób będących w bezpośrednim kontakcie z wyżej wspomnianą osobą jest objęta kwarantanną. Dyrekcja Szkoły jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i realizuje wszystkie jej zalecenia, informując tym samym na bieżąco rodziców” – zapewniła Strubińska.

Jednocześnie poinformowała, że – poza zawieszeniem zajęć – szkoła odwołała także dyżury opiekuńcze, które miały być pełnione w czwartek i w piątek.

„Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetowe. Dlatego, gdy tylko otrzymaliśmy wiadomość o potwierdzonym wyniku, natychmiast przekazaliśmy informację wszystkim obecnym w szkole i zdecydowaliśmy się zamknąć placówkę. Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami (…)” – czytamy w komunikacie dyrekcji.

Cały komunikat szkoły można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Rząd: Szkoły zostaną zamknięte. „Burzy nie da się uniknąć ale można przygotować schronienie”

 

Szkoły od czwartku zawieszają działalność – jest rozporządzenie MEN