Kolejny sukces młodych informatyków z Polski. Przywieźli cztery medale z olimpiady w Słowenii

Złoty i 3 brązowe medale przywieźli młodzi polscy informatycy z trzeciej edycji Europejskiej Olimpiady Juniorów w Informatyce ( European Junior Olympiad in Informatics), która odbywała się w słoweńskim Mariborze 23-29 sierpnia. Gratulujemy!

W zawodach uczestniczyło 90 uczniów z 24 krajów. Najlepszy wynik z polskiej drużyny osiągnął Jan Strzeszyński – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, który zdobył złoty medal. Jan to ubiegłoroczny srebrny medalista European Junior Olympiad in Informatics.

Brązowe krążki wywalczyli: Zuzanna Ossowska (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni), Bartłomiej Czarkowski (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni) oraz Jerzy Olkowski (Szkoła Podstawowa nr 86 im. Bronisława Czecha w Warszawie).

To kolejny sukces naszych młodych informatyków na międzynarodowych zawodach. Podczas XXXI Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się na początku sierpnia w stolicy Azerbejdżanu (4-11 sierpnia), Polscy uczniowie wywalczyli 3 medale – 2 srebrne i brązowy. Pisaliśmy o tym tutaj:

Sukces uczniów z Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku

Więcej na temat olimpiady juniorów i wyników można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Fot: European Junior Olympiad in Informatics/ Facebook.