Sukces uczniów z Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku

Dwa srebrne medale i jeden brązowy zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która odbywa się w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Choć wynik jest sukcesem, na Facebooku Olimpiady Informatycznej przebijają nutki żalu, bo nasi zawodnicy liczyli na więcej.

W olimpiadzie wzięło udział 327 zawodników. O medale walczą 4-osobowe drużyny. Polskę reprezentowali: Marek Skiba ( I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie), Mieszko Grodzicki (VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), (Mikołaj Stępiński (XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie) i Jakub Wasilewski (XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie).

No i po zawodach. #ioi2019azerbaijanDrugi dzień olimpiady był trochę pechowy dla naszych zawodników. Jeden z nich…

Opublikowany przez Olimpiada Informatyczna Czwartek, 8 sierpnia 2019

„Z rankingu (https://ranking.ioi2019.az/) widać, że Azjaci górują nad Europą. Jeżeli Rosję i Ukrainę potraktujemy, jako osobny region (Rosjanie zdobyli 4 złote medale, Ukraina złoto, dwa srebra i brąz), to widać, że pierwszy Europejczyk pojawia się dopiero pod koniec pierwszej dziesiątki (Francuz!), a drugi – dopiero na pozycji 27 – Węgier Balázs Toth, który wygrał Olimpiadę Krajów Środkowej Europy. W czołówce głównie nazwiska chińskie pod banderami różnych krajów, ale widzimy też Irańczyków, Koreę, Australię, Wietnam, Japonię, Gruzję…. Świat goni do przodu” – czytamy na FB Olimpiady Informatycznej.

„Jeśli porównamy wynik naszej drużyny do ostatnich dwóch lat (za każdym razem 2 złota, srebro i brąz), to możemy poczuć się zawiedzeni. Ale co jakiś czas tak się zdarza, że coś nie do końca wyjdzie i jak się bliżej przyjrzymy, to nawet w kontekście takich potęg jak Niemcy, Wielka Brytania czy Indie wypadliśmy wręcz lepiej mimo gorszego nieco roku” – podkreślono.

Przez występem w Baku młodzi Polacy przywieźli medale z Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej, która odbywała się w Bratysławie. Pisaliśmy o tym tutaj:

Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej. Uczniowie z Polski z medalami

(JK, GN)

Fot: Olimpiada Informatyczna/Facebook