Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej. Uczniowie z Polski z medalami

W Bratysławie zakończyła się 26. Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej. Polacy wypadli świetnie. Wszyscy zawodnicy zdobyli medale. To dobry prognostyk przed Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną, która za kilka dni odbędzie się w Baku w Azerbejdżanie (4-11 sierpnia)

Marek Skiba z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie zdobył złoto (dzielone 2-3 miejsce), Mieszko Grodzicki (VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu) i Mikołaj Stępiński (XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie) wywalczyli srebrne medale (miejsca odpowiednio 6 i 10), a Jakub Wasilewski (XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie) wraca do Polski z brązowym krążkiem (miejsce 26).

Znamy oficjalne wyniki tegorocznej Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej CEOI 2019: Marek Skiba zdobył złoto…

Opublikowany przez Olimpiada Informatyczna Środa, 31 lipca 2019

Łącznie, jako drużyna Polacy osiągnęli najlepszy wynik całej olimpiady. Ukraina zdobyła takie same medale jak Polska, ale łączny wynik punktowy drużyny był nieco niższy.

W Olimpiadzie wzięło udział 55 zawodników z 13 krajów (Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina, Węgry i Włochy). W zawodach uczestniczyła też gościnnie drużyna Armenii, która z politycznych powodów nie może pojechać na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną, która odbędzie się w tym roku w Baku w Azerbejdżanie w dniach 4-11 sierpnia.

(JK, GN)

Fot: Olimpiada Informatyczna/Facebook

51 Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna. Polscy uczniowie wracają z medalami