Koniec lekcji w szkołach. Świadectwa rozdane, czas na wakacje

W środę świadectwa odebrało prawie 5 mln uczniów z ponad 26 tys. polskich szkół. Przed nimi 74 dni wakacji.

Życzę dzieciom, by dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań; życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku – powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach (gm. Supraśl) w województwie podlaskim.

Obiecał, że rząd będzie rozmawiać z nauczycielami. – Chcę państwa zapewnić, że będę starał się pomóc, aby ta ciężka praca nauczyciela była doceniana, także pod względem materialnym – stwierdził.

W środę 19 czerwca świadectwa odebrało prawie 5 mln uczniów z ponad 26 tys. szkół w całej Polsce. Tego dnia rozpoczną też najdłuższe od lat, bo trwające 74 dni wakacje (formalnie zaczynają się od 21 czerwca). Do nauki uczniowie wrócą w poniedziałek 2 września.

Na tydzień przed rozdaniem świadectw w szkołach minister edukacji Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie dotyczące przesunięcie zakończenia zajęć z 21 na 19 czerwca. Wszystko z powodu przypadającego w czwartek 20 czerwca święta Bożego Ciała.

Szef MEN wystosował specjalny list do dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli list z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

„Szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli i dyrektorów. To dzięki Państwu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, poznają bogactwo otaczającego nas świata. Pod Państwa opieką uczniowie kształtują swoje charaktery, mierzą się z przeciwnościami, przezwyciężają własne słabości i ograniczenia, czerpią naukę z ewentualnych niepowodzeń” – napisał m.in. minister Piontkowski.

List do nauczycieli i pracowników oświaty skierował także prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Piszemy o tym tutaj:

List prezesa ZNP. “Zależy nam na przyszłości edukacji! Bądźmy razem!”

(JK, GN)