Koronawirus na maturze w Wieluniu. Kwarantanną objęto ponad 30 osób

U jednego z nauczycieli zasiadających w komisjach egzaminacyjnych w szkołach w Wieluniu (woj. łódzkie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Personel i uczniowie, którzy mogli mieć kontakt z chorym, objęci zostali kwarantanną.

Jak podał portal dzienniklodzki.pl sanepid w Wieluniu otrzymał dodatni wynik badania na koronawirusa u nauczyciela jednej z miejskich szkół. Okazało się, że zasiadał on w komisjach egzaminacyjnych podczas egzaminów maturalnych w Zespole Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącym.

Kwarantanną zostały objęte osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym. W zespole szkół to 26 uczniów i dwoje nauczycieli z kolei w liceum – troje uczniów i jeden nauczyciel.

Część z uczniów ZS nr 1 z ma przed sobą kolejne egzaminy maturalne. To, czy będą mogli do nich podejść w następnym tygodniu zależy od wyników przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa. Już teraz wiadomo, że jeden z uczniów objętych kwarantanną nie przystąpi dzisiaj 19 czerwca do egzaminu – z geografii lub z historii sztuki. Dzisiaj mają być przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w szkole w Gielniowie (woj. mazowieckie) przełożono egzaminy ósmoklasisty po tym jak  jedna z nauczycielek pracujących w tamtejszej szkole otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Uczniowie napiszą egzaminy w lipcu.

(JK, GN)

Źródło: dzienniklodzki.pl

Koronawirus zamyka szkoły, żłobki i przedszkola. Komunikaty z ostatnich godzin

Druga fala koronawirusa w Chinach? W Pekinie znowu zamknięto szkoły, przedszkola i uniwersytety