Druga fala koronawirusa w Chinach? W Pekinie znowu zamknięto szkoły, przedszkola i uniwersytety

Władze Pekinu zamknęły placówki oświatowe i ogłosiły powrót innych restrykcji. To reakcja stolicy Chin na na nowe ognisko wirusa w południowo-zachodnich dzielnicach.

Szkoły podstawowe, gimnazja i uniwersytety są zamknięte od środy. Ponownie zamknięto także ośrodki sportowe i kulturalne; odwołano  krajowe loty z lotnisk Pekinu oraz połączenia autokarowe. Działalność wstrzymała również część restauracji, barów i klubów nocnych.

Pekińskie władze podkreślają jednak, że nie ma potrzeby zamykania firm działających na obszarach niskiego ryzyka. Zachęcają jednak do takich rozwiązań jak praca zdalna lub zmianowa.

Miasto zdecydowało się przebadać dziesiątki tysięcy osób w związku z wykryciem 106 nowych przypadków zakażeń w ciągu pięciu dni. Część mieszkańców ma zakaz opuszczania Pekinu.

Wśród Chińczyków pojawiają się obawy przed całkowitą kwarantanną, jaką w styczniu na ponad dwa miesiące wprowadzono w mieście Wuhan, pierwszym ognisku pandemii.

Nowym ogniskiem koronawirusa są okolice targu Xinfadi. To największy targ żywności w Azji, ma powierzchnię prawie 160 boisk piłkarskich. Do tej pory w Chinach wykryto około 84,3 tys. zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 4 638 chorych.

(JK, GN)

Korea otwiera szkoły, a następnego dnia je… zamyka

Wielka Brytania: Rząd rezygnuje z planu ponownego otwarcia szkół dla wszystkich uczniów

Pekin skontroluje uczniów przy pomocy bransoletek