Koronawirus w kolejnych szkołach: m.in. w Grudziądzu, Bydgoszczy i w Radomiu. Placówki przechodzą na naukę zdalną

Kolejne placówki oświatowe przechodzą na nauczania zdalne. Koronawirusa wykryto  w dwóch grudziądzkich szkołach, a także w placówkach w Bydgoszczy i Januszkowie w powiecie bydgoskim. Nowe przypadki odnotowano także m.in. w Radomiu, Poznaniu i Warszawie.

W Grudziądzu nauka zdalna prowadzona jest od wtorku w szkołach podstawowych numer 3 i 21. Powód? Jeden z nauczycieli zachorował na COVID-19. Od początku roku zdążył spotkać się z uczniami aż ośmiu klas. Nauczanie zdalne prowadzone będzie w tych placówkach do 13 września.

Z kolei w Bydgoszczy jedna klasa przeszła na nauczanie zdalne w Międzynarodowej Szkole Socrates oraz w Szkole Podstawowej nr 60, zdalnie uczy się też część uczniów szkoły podstawowej w Januszkowie (powiat bydgoski) – podaje portal pomorska.pl.

Po Zespole Szkół Ekonomicznych koronawirusa wykryto też w trzech nowych placówkach w Radomiu. Zakażenie u nauczyciela dotyczy Zespołu Szkół Technicznych przy Limanowskiego i Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Kościuszki, oraz zakażenie u uczennicy w czwartym liceum ogólnokształcącym przy ul. Mariackiej.

Wiadomo już, że w IV LO do 13 września jedna klasa będzie mieć lekcje w systemie hybrydowym. Decyzji co do pozostałych dwóch jeszcze nie ma. Naukę zdalną ma także jeszcze do czwartku prawie 900 uczniów z Zespołu szkół Ekonomicznych.

Kolejne przypadki zachorowań w szkołach odnotowano także w Poznaniu. Koronawirusa wykryto w trzech placówkach: Szkole Podstawowej nr 54, w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9. W dwóch tamtejszych podstawówkach na nauczaniu zdalnym jest kilka klas pierwszych. W trybie zdalnym dzieci będą się uczyć do 10 września.

Radio Tok FM poinformowało z kolei o wykryciu koronawirusa u ucznia trzeciej klasy w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Klasa, do której uczęszcza, przeszła na tydzień na nauczanie zdalne. Rzeczniczka urzędu dzielnicy Wawer, cytowana przez stację, zapewnia, że “wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym” i że “nie było potrzeby zawieszania lekcji innych klas”.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce – w ciągu ostatniej doby – potwierdzono 406 nowe zakażenia koronawirusem.

(JK, GN)

Pierwsze przypadki koronawirusa w szkołach. Kilka placówek w kraju przeszło już na zdalny tryb pracy (aktualizacja)

Czarnek: Nie ma zagrożenia powrotu do nauki zdalnej. Zdarzają się incydenty