Koronawirus w przedszkolach i na koloniach. Kolejne doniesienia

Publiczne Przedszkole nr 11 w Radomiu zostało czasowo zamknięte. U jednego z dzieci potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Piechota-Kaim. Zakażenia stwierdzono także w innych placówkach oświatowych i na koloniach.

Dyrekcja placówki przy ul. Kościuszki w Radomiu przekazała do sanepidu listę osób, które mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Dalsze decyzje w tej sprawie będzie podejmowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu.

Koronawirusa stwierdzono także u pięciolatka uczęszczającego do prywatnego przedszkola w Suchym Lesie pod Poznaniem oraz jego mamy. Oboje trafili do szpitala. Kwarantanną może zostać objętych kilkadziesiąt osób.

Zamknięto też jedno z przedszkoli w Mikołowie (Śląskie). Tam z kolei koronawirusa wykryto u trzech osób z personelu – poinformował na swoim profilu w portalu społecznościowym burmistrz miasta Stanisław Piechula.

CORONAVIRUS W MIKOŁOWSKIM PRZEDSZKOLU nr 12…Widząc wszędzie dość duże rozprężenie, zachęcam do przestrzegania zaleceń…

Opublikowany przez Stanisława Piechulę Środa, 15 lipca 2020

 

Sanepid potwierdził też zakażenie koronawirusem u czterech opiekunek i dwóch uczestniczek obozu kolonii w Rabce-Zdroju w Małopolsce. W sumie zakażonych jest już osiem osób, a 12 kolejnych zostało objętych kwarantanną i wytypowano do badań.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątkowym komunikacie (17 lipca) o 353 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych osiem osób. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 39 407, a zgonów do 1612 . Wyzdrowiało 29 505 osób.

(JK, GN)

Od poniedziałku więcej dzieci w grupie. Są nowe wytyczne GIS dla przedszkoli i żłobków

Koronawirus zamyka szkoły, żłobki i przedszkola. Komunikaty z ostatnich godzin